Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Petrčane, Severná Dalmácia, Chorvátsko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Petrcane-Chorvatsko-Severna-Dalmacia_dovolenka_pobyt_ubytovanie

Petrčane je malá poľnohospodárska a rybárska obec, ideálna na oddych, nachádza sa 12 km severozápadne od Zadaru. V blízkosti tohto 900 rokov starého rybárskeho mestečka sa nachádza známe kultúrno-historické mestečko Nin s kostolmi. Juhovýchodne od Petrčane sa v pozmenenej podobe zachoval stredoveký kostol sv. Bartolomeja (Sveti Bartul) z 12-13. stor., upravený na obytný dom zvaný Kulina v 19. stor.

Pláž s promenádou, prístav pre lode a niekoľko reštauračných zariadení robí z Petrčane dovolenkovú obec. Nájdete tu i športové strediská, kaviarne a diskotéku.

Počasie a teplota mora – Petrčane / Zadar

Sea water temperature

 

V blízkosti Petrčane leží na zalesnenom ostrove rušné mesto Punta Skala, kam sa tunajší návštevníci vydávajú za nákupy a rušným nočným životom. Bohatý kultúrny život ponúka aj centrum mesta Zadar.

Ponuka pobytov – Chorvátsko, Petrčane

 


More je tu priezračne modré a čisté s jemným pieskom na dne, zvlášť priaznivé pre deti a neplavcov. Aj milovníci skalnatého pobrežia pre potápanie a skúmanie bohatej fauny si tu určite prídu na svoje. Hustý borovicový les lemujúce pobrežie poskytuje prirodzenú ochranu pred horúcim jadranským slnkom.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Chorvátsko 2019

 


Vďaka svojej zemepisnej polohe letovisko Petrčane je vhodným miestom pre organizovanie výletov loďou na ostrovy zadarského súostrovia a k návšteve Národného parku Kornati. Vyznávačom aktívnej dovolenky Petrčane ponúkne rozmanité športovo-rekreačné možnosti: vodné športy, cyklistika, tenis a iné.Booking.com