Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Podgora, Makarská riviéra, Chorvátsko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Podgora-Chorvatsko-Makarska-Riviera_dovolenka_pobyt_ubytovanie

Niekoľko kilometrov od Makarskej leží rušné letovisko Podgora lemované krásnymi plážami a tiež pobrežnou promenádou plnou najrôznejších taverien a reštaurácií. Podgora sa rozprestiera na úpätí pohoria Biokovo. Nielen hory a pláže, ale aj veľa zelene a bohaté možnosti rekreácie robia z Podgory jedno z najatraktívnejších turistických stredísk v Strednej Dalmácii.

Letovisko sa skladá z dvoch častí – zo starej a novej. Pôvodná osada stála na horskom svahu, ale v roku 1962 bola silne poškodená zemetrasením a tak ju obyvatelia opustili a založili neďaleko osadu novú. Preto Podgora nemá historické centrum, ako je tomu u iných dalmatínskych mestečiek bežné, zachovať sa podarilo iba dve obranné veže zo 17. a 18. storočia, ktoré boli vybudované na obranu proti tureckým nájazdom. Nanovo postavený bol v starej Podgore kostol Všetkých Svätých, v ktorom sa každoročne prvú nedeľu po sviatku Nanebovzatia Panny Márie koná oslava sviatku sv. Vincenta.

Počasie a teplota mora – Podgora

Sea water temperature

 

Ľudia dnes obývajú novú časť mesta, ktorú tvoria nové domy, ktoré sa tiahnu od pobrežia až k Jadranskej magistrále. V Podgore sa nachádza malebný prístav pre rybárske lode, ktorý je aj dnes plný rybárskych lodí. Súčasťou Podgory je aj malá obec Čaklje pýšiaca sa krásnou plážou a novovybudovaným malým prístavom pre lode. Celá oblasť vyniká bujnou stredomorskou vegetáciou, typické sú olivové háje a vyrastené borovice. Podgora je navyše lemovaná palmovou promenádou s prekrásnym kamenným nábrežím.

Na kopci nad prístavom si môžete všimnúť pamätníka s názvom Galeb krila v tvare krídla čajky, ktorý tu bol v roku 1962 postavený ako pamiatka na vznik juhoslovanského vojnového námorníctva v roku 1945. Z prístavu je tiež pekný výhľad na polostrov Pelješac na juhovýchode, ostrovy Korčula a Hvar a na ostrov Brač na západe.

Ponuka pobytov – Chorvátsko, Podgora

 


Podgora
je lemovaná krásnou, avšak pomerne úzkou plážou tvorenou drobnými kamienkami a pieskom, ktorú obklopuje bohatá zeleň. Časť tejto pláže sa nachádza priamo pod pobrežnou komunikáciou, ďalšie úzke pruhy pláží sa tiahnu smerom na severozápad a juhovýchod od centra letoviska. Všetky pláže sú čisté, pravidelne upravované a sú na nich k dispozícii sprchy so sladkou vodou a prezliekarne. Za poplatok je možné si prenajať lehátko a slnečník.

Pláže majú pozvoľný vstup do mora, sú teda vhodné aj pre malé deti. Morskí ježkovia sa v tejto oblasti vyskytujú len výnimočne, ale topánky do vody sú odporúčané.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Chorvátsko 2019

 


Pokiaľ do Podgory dorazíte v letnom období, počas hlavnej turistickej sezóny, môžete sa tešiť na príjemné počasie s dostatkom slnečného svitu a veľmi nízkym podielom zrážok. Teplota vzduchu sa pohybuje nad 30 °C a teplota vody dosahuje až 27 °C. Príjemné osvieženie prináša pravidelný vánok prichádzajúci od mora.

V Podgore aktívni turisti si môžu požičať horský bicykel alebo malú motorku a vydať sa na prieskum okolia. Pokiaľ holdujete vodným športom, máte možnosť vyskúšať windsurfing, vodné lyžovanie alebo si prenajať motorový čln či vodný skúter. Obľúbenou zábavou je tiež paragliding alebo jazda na rôznych nafukovacích atrakciách (napr. vodný banán).Booking.com