Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Pomorie, Bulharsko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Bulharsko_Pomorie_dovolenka_pobyt_ubytovanie

Kúpeľné mestečko Pomorie rozkladajúce sa na pevninskom výbežku zasahujúcim ďaleko do otvoreného mora, asi 20 km severne od Burgasu. Na jeho severnom okraji sa nachádza veľká lagúna, z ktorej sa už od thráckých čias získava soľ. Kedysi sa soľ vyvážala, dnes je dôležitou súčasťou bahenných kúr, ktorými sa liečia najmä choroby pohybového ústrojenstva, kožné choroby – v posledných rokoch sa tu lieči úspešne lupienka pomocou lugy (veľmi slaná tekutina, získaná ako vedľajší produkt soľnej produkcie).

Liečivé účinky má aj prírodný železitý piesok čiernej farby, ktorý pokrýva miestne pláže. Pomorie je preslávené pestovaním vína a výrobou koňakov – v najväčšej lisovni vína a pálenici pálenky v krajine môžete ochutnať koňaky Slančev Brjag, Pomorie a Pomorijská rakija.

Počasie a teplota mora – Pomorie

Sea water temperature

 

Mesto Pomorie bolo založené už v dobe antickej (4. storočí pr. n. l.). Kvôli požiaru na začiatku 20. storočia sa mesto nemôže chváliť veľkým množstvom historických pamiatok, ale čo nemôže ponúknuť v histórii, ponúka na poli kultúrnej scény. Cez letné mesiace v meste prebiehajú stovky koncertov a hudobných i folklórnych festivalov. V mestečku Pomorie nájdete množstvo diskoték, kaviarní, vinární a reštaurácií v bulharskom štýle s typickou hudbou a ďalšie špeciality.

PONUKA NAJLEPŠÍCH ZÁJAZDOV - POMORIE, BULHARSKO, LETO 2019

 


Pokojnú oázu mesta predstavuje Kláštor Sv. Juraja, komplex niekoľkých náboženských budov v perfektne udržiavaných priľahlých záhradách. Na severe mesta môžete obdivovať okrem soľných baní tiež kúpele využívajúce soľné bahno na okraji Pomorijského jazera.

Stredisko Pomorie má unikátnu prírodu, čo z neho robí atraktívne miesto pre rekreáciu počas celej sezóny. Klíma je neobyčajne priaznivá: slnko stále svieti a priemerná teplota v júli je 24 stupňov. Vánok fúka od mora a prináša stále čerstvý vzduch. Vďaka pomalému ochladzovaniu morskej vody je jeseň stále teplý. Priemerná jesenná teplota je 21 stupňov.

VYHĽADAŤ ZÁJAZD DO BULHARSKA ZA NAJLEPŠIE CENY – LETO 2019

 


Najslávnejšie reštaurácie v meste sú Tsarevets Restaurant a Peneka Restaurant. Ďalej niekoľko malých reštaurácií, rýchlych občerstvení a obchodov, priamo na trhovisku kúpite čerstvú zeleninu a ovocie od miestnych pestovateľov.

Autobusom sa dostanete z Pomoria do Burgasu, kde sa nachádza aj medzinárodné letisko. Súkromná vodná doprava spájajúca Burgas a Nesebar po dohode s kapitánom môže byť použitá aj pre dopravu zo strediska Pomorie.Booking.com