Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Poreč, Istria, Chorvátsko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Porec-Chorvatsko-Istria_dovolenka_pobyt_ubytovanie

Poreč patrí k najnavštevovanejším rekreačným oblastiam istrijského pobrežia. Môže sa pochváliť početnými umelecko-historickými pamiatkami, predovšetkým nádhernou Eufraziovou bazilikou – jedinečnou stavebnou pamiatkou z byzantského obdobia. Pre svoj starobylý ráz a cenné pamiatky patrí určite k najzaujímavejším miestam tejto oblasti. Mestečko Poreč s bohatou históriou je centrom celého západného pobrežia Istrie.

Ten, kto sem zavíta v poludňajších hodinách, uvidí pomerne tiché mestečko, aby ho neskoro večer pri zotmení sotva spoznal. Uličky sa zaplnia ľuďmi, ktorí sa prechádzajú po hladkej kamennej dlažbe a obsadia kaviarne a reštaurácie, kde sa podáva vynikajúce biele portské víno Bijeli Pinot.

Počasie a teplota mora – Poreč

Sea water temperature

 

Historické jadro Poreču leží na úzkom polostrove chránenom skalami a ostrovom sv. Mikuláša. Staré mesto zostáva napriek veľkému počtu návštevníkov nedotknuté a Poreč každoročne dokáže obhájiť titul najlepšie udržiavaného mesta. Upravené zelené plochy s kvetinovými záhonmi vítajú návštevníkov už pri vjazde do mesta.

V Poreči môžete, okrem relaxácie a leňošenia na pláži, vykonávať rôzne športy ako napr. potápanie, windsurfing, vodné lyžovanie alebo jazdu na vodnom skútri. Pláže okolo Poreča sú rôznorodé a preto sú vhodné pre každého.

Ponuka pobytov – Chorvátsko, Poreč

 

Môžete sa prepraviť na neďaleké ostrovčeky, ktoré sú porastené borovicovými lesmi. Priamo v Poreči sú väčšinou pláže s vybetónovanými vstupmi. Najznámejší z nich je Mestské kúpalisko. Na juh od mesta stojí turistická osada Brulo, v ktorej sú tiež väčšinou vybetónované vstupy do mora, ale na niektorých miestach sú aj kamienkové pláže.

Celá Porečská aglomerácia tvorí jedno veľké športové stredisko s bohatou ponukou športových aktivít, ktorá sa stále rozširuje. Najlepšie vybavená je Zelená a Plavá lagúna. Po celom pobreží sú veľmi dobré podmienky pre najrôznejšie vodné športy - od windsurfingu (škola) cez vodné lyžovanie a jachting (maríny: Poreč v centre mesta a Parentium v Zelenej lagúne) až po potápanie (potápačský klub s inštruktormi). Je tu plavecká škola (i pro děti), jezdecká škola (možnost krátkých vyjížděk i delších trekkingových výletů na koni).

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Chorvátsko 2019

 

Dá sa tu vykonávať aj bungee-jumping a paragliding (športové letisko Crljenko je u neďalekého Vrsaru). Miestna speleologická spoločnosť organizuje výpravy do niektorej z jaskýň v okolí (za doprovodu odborníkov-speleológov). Je možnosť požičať si športové potreby a vybavenie pre najrôznejšie športy (člny, bicykle, atď.).

Turistickú idylku v stredisku Poreč dotvára veľké množstvo výletov - od lodných až po autobusové. V letných mesiacoch sa tu koná niekoľko medzinárodných festivalov, napr. festival populárnej hudby a filmový festival, v bazilike sa usporadúvajú koncerty klasickej hudby, prebieha tu i rybárska slávnosť, folklórne vystúpenia a rôzne športové stretnutia.Booking.com