Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Primorsko, Bulharsko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Bulharsko_Primorsko_dovolenka_pobyt_ubytovanie

Pôvodne rybárske mestečko Primorsko sa nachádza južne od Burgasu. Od roku 1998 sú tunajšie pláže nositeľom prestížnej Modrej vlajky za čistotu prostredia. Na plážach je k dispozícii bohatý výber vodných športov – od potápania až po vodné skútre alebo vodné bicykle. Zahrať si môžete plážový volejbal alebo vybrať let rogalom. Neďalekými, prevažne dubovými lesmi preteká malebná Diablova rieka, ktorá je vhodná na rybárčenie. Okolie rieky je známe ako prírodná rezervácia Ropotamo.

Letovisko Primorsko má dve piesočnaté pláže: severnú a južnú pláž. Severná pláž ponúka živšie more s vlnami, môžete tu zažiť východ slnka, ktorý sa deje každý deň a zakaždým je iný. Severná pláž je vystavená otvorenému moru a býva veternejšie s veľkými vlnami. Na jej konci sa nachádza nudistická pláž. Pravým opakom je južná pláž, ktorá je svojím pozvoľným vstupom do mora a pokojnejšie vodou vyhľadávaná predovšetkým rodinami s deťmi.

Počasie a teplota mora – Primorsko

Sea water temperature

 

Primorsko je najobľúbenejšie letovisko našich turistov, vzdialené je len asi 54 km od Burgasu, transfer z letiska trvá niečo cez hodinu. Je to veľmi živé mesto. V centre vás upútajú predajcovia s najrôznejším tovarom. Takmer u každého druhého pouličného stánku môžete ochutnať rôzne miestne špeciality.

PONUKA NAJLEPŠÍCH ZÁJAZDOV - PRIMORSKO, BULHARSKO, LETO 2019

V Primorsku okrem obchodíkov, reštaurácií, barov, diskoték a klubov sa tu nachádza veľa zmenární, bankomatov, pošta, banky, 24 hodinová zdravotná služba, ovocný trh a Aquapark. Môžete tu navštíviť niekoľko kaviarní a štýlových reštaurácií. V roku 2006 bol otvorený v Primorsku nový aquapark s veľkým množstvom vodných atrakcií pre deti i dospelých, aj tí najnáročnejší klienti si tu prídu na svoje.

VYHĽADAŤ ZÁJAZD DO BULHARSKA ZA NAJLEPŠIE CENY – LETO 2019

 


Primorsko
sa teší v posledných rokoch, predovšetkým vďaka svojej polohe a priaznivých cien, nebývalému záujmu turistov zo Slovenska. V podstate tu nie je nutné poznať cudzí jazyk. Obvykle sú všetky miestne nápisy alebo napríklad aj jedálne lístky preložené a väčšina obchodníkov sa dokáže dohovoriť aspoň čiastočne slovensky alebo česky.

Ak si chcete oddýchnuť od slnka a slanej vody, skúste napr. cyklistiku, jazdu na koni alebo nejaký vodný šport, Primorsko disponuje niekoľkými požičovňami vybavenia. Pre tých, čo chcú objavovať podmorský svet, sú tu k dispozícii kurzy potápania. Vďaka členitosti pobrežia, podvodným jaskyniam, niekoľkým vrakom lodí a zmiznutým antickým prístavom si potápanie určite užijete. Ďalšou možnosťou ako si odpočinúť od mora je návšteva neďalekej rezervácie Ropotamo.Booking.com