Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Protaras, Cyprus – pobyty, zájazdy, dovolenka

Protaras-Cyprus-zajazdy-dovolenka-pobyty

Menšie letovisko Protaras leží asi 6 km od Agia Napy v oblasti Famagusta. Je známe ako oblasť veterných mlynov, ovocných záhrad a pláží. Najznámejšia je Fig Tree Bay. Ako vo väčšine letovísk na ostrove Cyprus, aj v Protaras nájdete veľké množstvo požičovní športového vybavenia, ponuku vodných športov ale aj napríklad nočné kluby.

Počasie a teplota mora – Protaras

Sea water temperature

 

Protaras právom patrí k jednému z najvyhľadávanejších stredísk na ostrove Cyprus, a to nielen vďaka svojmu priezračne čistému tyrkysovému moru, ale tiež vďaka kúzelným širokým plážam, ktoré sú pokryté jemným pieskom. Od Larnaky je vzdialené približne 50 kilometrov (cesta autobusom trvá približne 1 hodinu).

Tipy na výlet zo strediska Protaras

Larnaka - mesto, ktoré je doslova bránou na Cyprus. Leží blízko medzinárodného letiska a nájdete tu najstarší kostol na ostrove, veľa obchodíkov a neďaleko mesta zvyšky larnackého akvaduktu. Poldenný prehliadku začnete na palmovej promenáde Finikudes, kde je tiež najväčší jachtový prístav Cypru. Môžete navštíviť napr. aj kostol sv. Lazara (miesto odpočinku tohto svätca).

Ponuka pobytov – Cyprus, Protaras

 

 

Môžete sa "stratiť" aj v úzkych uličkách starého mesta, pozrieť sa do pevnosti alebo súkromného múzea Pieridisovcov. Ak nie ste milovníkmi umenia, čaká na vás piesočná pláž či malé kaviarničky.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Cyprus 2019

 


Ayia Napa
je najrušnejšie a najpopulárnejšie letovisko, kde o zábavu je vždy postarané. V centre mesta je krásny kláštor z 16. storočia, ktorý určite musíte navštíviť.

Famagusta ("Mesto duchov") sa nachádza v severnej časti ostrova Cyprus. Othelova veža, bývalá katedrála sv. Mikuláša (dnes mešita Lala Mustafa Pasha), bývalé kráľovské mesto Salamina a kostol apoštola Barnabáša s jeho hrobkou, kde sa nachádza aj malé Byzantské múzeum, prechádzky v starom meste...Booking.com