Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Pula, Istria, Chorvátsko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Pula-Chorvatsko-Istria_dovolenka_pobyt_ubytovanie

Pula je najväčším mestom Istrie a je považovaná za jedno z najstarších miest na východnom jadranskom pobreží. Sú tu pozoruhodné architektonické pamiatky, malebné uličky starého mesta a pestrá kultúrna ponuka. Mimoriadne bohaté sú pozostatky rímskej minulosti, z ktorých najvýznamnejší je veľkolepý amfiteáter.

Pula sa preslávila skvostnými pamiatkami z rímskej éry, kedy bola známa ako kolónia Pietas Julia. V roku 425 sa stala biskupstvom a dodnes sa pýši základmi niekoľkých sakrálnych budov z 5. storočia.

Počasie a teplota mora – Pula
Kliknite na obrázok pre zväčšenie

Sea water temperature

 

V dnešnej dobe patrí Pula k najdôležitejším námorným základniam Chorvátska a dobre chránený Pulský záliv patrí medzi najlepšie prírodné prístavy na Jadrane. Zároveň je však univerzitným mestom a spolu s Pazinom administratívnym centrom Istrie. Pula je tiež známe kongresové stredisko.

Prístup do mesta je možný všetkými druhmi dopravy. V bezprostrednej blízkosti Puly (6 km) sa nachádza letisko vybavené aj pre medzinárodnú dopravu.

Mesto s bohatou históriou ukazuje svoju minulosť na každom kroku. Najviac v starej časti mesta, kde sa nachádzajú veľkolepé diela rímskej kultúry, ako je Aréna a slavobrána Sergejevcov, ale aj prekrásna architektúra novšej histórie - z čias rakúsko-uhorskej kultúry. Aréna je už dlhé roky dejiskom početných festivalov a koncertov, z nich najznámejší je Filmový festival v Pule.

Ponuka pobytov – Chorvátsko, Pula

 

Turistická ponuka mesta je obohatená početnými ihriskami pre šport, rekreáciu a zábavu, tanečnými terasami, disko klubmi, kasínom, reštauráciami aj organizovaním rôznych výletov. V meste sú dve maríny a rozvíja sa aj námorný turizmus.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Chorvátsko 2019

 

Tunajšie pobrežie je aj na jadranské pomery mimoriadne členité. Pláže tvoria väčšinou veľké skalné platne, doplnené podľa potreby betónovými plošinami, značná časť pláží je kamienková a štrková. Borovicový porast nie je kompaktný a nedosahuje mnohokrát k plážam.

Na dosah od mesta Pula sa nachádzajú dva nádherné parky. Park prírody Kamenjak leží južne od Puly, blízko mesta Premantura, zatiaľ čo druhý je trochu severnejšie od mesta a tvoria ho ostrovy Brjuni, ktoré sú zároveň aj národným parkom.Booking.com