Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Rabac, Istria, Chorvátsko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Rabac-Chorvatsko-Istria_dovolenka_pobyt_ubytovanie

Rabac je malé mestečko nachádzajúce sa v pokojnej zátoke na východnom pobreží Istrie. Rabac získal už na začiatku 20. storočia štatút prímorských klimatických kúpeľov. Okrem kúpania v čistom mori ponúka aj široké možnosti športovania a zábavy. Záliv s krásnou kamienkovou plážou je obklopená bujnou vegetáciou.

V tomto malom mestečku, ktoré pôvodne žilo rybárstvom, postupne vyrastali letné sídla, a tak sa Rabac stal jedným zo stredísk zdravotného turizmu. Ako jeden z prvých turistov v Rabaci sa spomína známy autor cestopisov Richard Francis Burton.

Počasie a teplota mora – Rabac
Kliknite na obrázok pre zväčšenie

Sea water temperature

 

Dnes je Rabac známy ako turistická perla. Vďaka tunajšieho čistého mora, príjemných pláží a kvalitných služieb je odporúčaný záujemcom o rodinnú dovolenku. Na plážach sú okruhliaky, štrk a skalné platne, ktoré boli niekde doplnené umelo. V okolí sú na členitom pobreží početné malé zátoky, ktoré sú vhodné na kúpanie.

Promenáda pozdĺž brehu mora je vhodná aj pre deti, ktoré sa chcú prejsť na bicykli, k behaniu alebo jazde na kolieskových korčuliach. Mnoho reštaurácií s kvalitnou kulinárskou ponukou pre celú rodinu a početné možnosti športového vyžitia prispeli k tomu, že sa Rabac stal atraktívnym letoviskom v tejto časti istrijského pobrežia.

Ponuka pobytov – Chorvátsko, Rabac

 


Najživšie mesiace v meste Rabac sú určite tie letné, kedy sa konajú aj niektoré dôležité udalosti, ako sú regata, letný karneval a letný festival.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Chorvátsko 2019

 


Hotely a apartmánové komplexy letoviska Rabac sa stále rozrastajú pozdĺž pobrežia južným i severným smerom od starej obce, v ktorej pribúdajú nové vily, domčeky a súkromné penzióny, ktoré šplhajú vysoko do svahu nad pôvodné mestečko. Dobrú povesť si postupne získavajú aj zimné liečebné pobyty s klimatickou liečbou.Booking.com