Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Rhodos, Grécko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Rhodos-Rodos-Grecko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Najväčším ostrovom gréckeho súostrovia Dodecanésos je Rhodos (Rodos) ležiaci necelých 20 kilometrov od pobrežia Turecka. S rozlohou 1398 km2 je zároveň štvrtým najväčším ostrovom v krajine. Hoci je z turistického hľadiska veľmi obľúbený, nájdeme na ňom mnoho miest, ktoré doposiaľ neboli zasiahnuté cestovným ruchom alebo poľnohospodárstvom.

Ostrov Rodos leží na križovatke hlavných námorných ciest a stal sa tak styčným bodom pre tri kontinenty. V minulosti sa tu vystriedalo mnoho národov, ktoré zanechali stopy tak v reči, ako aj aj kultúre, umení a architektúre. Hlavné mesto Rhodos bolo dokonca jedným z najdôležitejších miest starovekého Grécka. Metropola sa v minulosti preslávila mohutným Rodoským kolosom, ktorý bol jedným zo siedmich starovekých divov sveta. Stredoveké mesto Rhodos je od roku 1960 zapísané na Zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Počasie a teplota mora – Rhodos (Faliraki)

Sea water temperature

 

Popri bohatej histórie má však Rhodos ešte veľa ďalších predností a svojim návštevníkom má rozhodne čo ponúknuť. Medzi návštevníkmi sa stal obľúbeným hlavne pre krásnu prírodu a tiež dostatok pamiatok na doby dávno minulé. Ponúka nielen príjemné prostredie, ale aj antické, byzantské, stredoveké a turecké pamiatky.

Na pobreží sú rozosiate rušné letoviská, ktoré ponúkajú všemožnú zábavu, ale vnútrozemie ukrýva nedotknutú prírodu a malebné dedinky, v ktorých sa zastavil čas. Najmä kopcovitý stred ostrova je úplne nedotknutý. Najvyšším vrcholom je Ataviros dosahujúci nadmorskú výšku 1215 metrov. Asi od 500 metrov nad morom sa nachádza len holá skala, ak vystúpite až na samotný vrchol, budete odmenení nádherným panoramatickým výhľadom na celý ostrov Rhodos.

Na Rhodose sa striedajú rozličné typy krajiny, nájdete tu úrodné údolia, strmé kopce porastené trávou a krovím, svieže zelené lesy aj rozľahlé plochy pripomínajúce africkú savanu. Vnútrozemím pretekajú početné potoky lemované rozkvitnutými oleandrami, na pobreží môžete vidieť piesočné duny posiate kaktusmi. Rozmanitosť ostrova je daná počasím. Letá sú tu veľmi dlhé, štatistiky uvádzajú až 340 slnečných dní v roku. Turistická sezóna trvá od apríla do konca októbra.

Ponuka pobytov – Grécko, Rhodos

 


Rhodos
je 78 km dlhý a 30 km široký a dĺžka pobrežia predstavuje 220 kilometrov. Za hlavnú turistickú oblasť je považovaný sever a východ, ktoré sú veľmi zastavané a kde nájdete množstvo letovísk. Týči sa tu aj kopec Fileminos vysoký 260 metrov, ktorý pokrýva bujná vegetácia. Tento dominantný kopec je na vrchole zdobený 18 metrov vysokým krížom.

Druhým najvyšším vrcholom je Profitis Illias s výškou 780 metrov nad morom. Turisticky atraktívnou oblasťou je Údolie motýľov Petaloudes nachádzajúce sa v strede ostrova. Južná časť Rhodosu je oveľa suchšie ako zvyšok ostrova, nachádzajú sa tu prevažne kroviny a pusté polia. Za návštevu stojí prírodné územie Kalamafka.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Grécko 2019

 


Väčšina obľúbených pláží na ostrove Rhodos sa nachádza na východnom pobreží. Oblasti dominuje mesto Lindos, ale nájdete tu aj mnohé letoviská ako Faliraki, Kolymbia, Koskinou alebo Pefki. Faliraki sa preslávilo ako centrum všetkého diania, zábavy, atrakcií, ale priťahuje tiež svojimi piesočnými plážami vhodnými pre rodinnú dovolenku. More je tu pokojné a pláže majú pozvoľný vstup do mora. K najobľúbenejším plážam patrí Afandou a Tsambika, ktoré sú tvorené jemným zlatistým pieskom.

Západné pobrežie Rhodosu je oproti tomu drsnejšie, v mori sa tvoria veľké vlny a pláže sú bičované silným vetrom, radi sa sem preto cestujú hlavne milovníci windsurfingu a kitingu. Pláže sú tu skôr kamienkové a len miestami nájdeme piesočné časti. Strediská ako Kremasti, Ixia a Lalyssos sú akýmisi predmestiami hlavného mesta. Všetky ponúkajú trhovisko, veľa reštaurácií, kaviarní, cukrární, barov a diskoték.Booking.com