Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Rimini, Taliansko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Rimini-Taliansko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Významné prímorské kúpele Rimini sú rozložené na plochom brehu mora v juhovýchodnom cípe Pádskej nížiny asi 230 km južne od Benátok a 50 km od Ravenny. Mesto leží na križovatke významných antických ciest a má dlhú a bohatú históriu. Rimini je bezpochyby najznámejším a najrušnejším strediskom talianskeho Jadranu. Mesto má antický pôvod a dodnes sa tu zachovala rada rímskych a stredovekých pamiatok, napr. Augustov oblúk, most Ponte di Tiberio a renesančný chrám Tempio Malatestiano.

Rimini sú klasické prímorské kúpele. V obľube je najmä 20 km dlhá, široká, piesočná pláž, nazývaná tiež Slnečná riviéra. Samotné kúpele sa nachádzajú na severovýchode mesta, kde je aj rozsiahla sieť hotelov a rezidencií. K večerným vychádzkam lákajú početné kaviarne, reštaurácie a diskotéky rozosiate po celom pobreží Rimini. Nemali by ste nechať ujsť prechádzku po pešej zóne Corso d’Augusto, najväčším parkom XXV. Aprile alebo tradičnými trhmi, ktoré sa konajú každú stredu a sobotu na námestiach Malatesta a Cavour.

Počasie a teplota mora – Rimini

Sea water temperature

 

Rimini je známe svojím rušným životom a k atmosfére neoddeliteľne patria typické pizzérie, kaviarne, diskotéky s pulzujúcim životom až do neskorých nočných hodín. Sú tu obrovské možnosti športového a spoločenského vyžitia pre všetky generácie - v okolí sa nachádzajú známe zábavné parky, delfinária a tematické parky. Dovolenka v Rimini je vhodná najmä pre tých, ktorí ocenia rušnejšie prostredie a vyhľadávajú pre svoj pobyt živšie miesto.

Rimini je klasickým rekreačným miestom na jadranskom pobreží. Dlhá pláž je ideálna aj pre rodiny s deťmi. Pláže sú rovné, široké a piesočnaté, len pomaly sa zvažujú do mora. Na plážach sú väčšinou k dispozícii sprchy a šatne. V turistickom centre nájdete všetko, čo si môžete priať: reštaurácie, bary, tančiarne, kino v prírode, rozprávkový park Fiabilandia, obchody a butiky. Pre športovcov: tenis, jazdectvo, surfovanie, plachtenie, vodné lyžovanie, minigolf, plavárne.

Ponuka pobytov – Taliansko, Rimini

 


Rimini
je malebné rekreačné stredisko, ktorého kúzlo oslavoval vo svojich filmoch Frederico Fellini, ktorý sa tu narodil a vyrastal. Dnes sú Rimini prímorské kúpele s takmer 15 km dlhou pobrežnou promenádou lemovanou diskotékami, reštauráciami a barmi.

Rimini svojou históriou siaha až do rímskeho obdobia. Dnes je ale stredisko Rimini známe ako najväčšie prímorské letovisko v Európe. V okolí sú najznámejšie zábavné parky Talianska: Mirabilandia, Fabilandia, Itala in miniatura a jedinečné Delfinárium. Celé okolie na pobreží, od Ravenny až po Cattolicu, je v lete od popoludňajších hodín až do svitania prepojené Modrou autobusovou linkou.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Taliansko 2019

 


Okolie Rimini poskytuje rad zaujímavých možností na výlety. Cieľom turistov býva najmä neďaleký štát San Marino (25 km) so slávnou pevnosťou, Danteho mesto Ravenna (60 km) s jeho unikátnymi antickými a stredovekými pamiatkami, slnečná Florencia (150 km) alebo večné mesto Rím (300 km).Booking.com