Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Safaga, Egypt – pobyty, zájazdy, dovolenka

Safaga-Egypt--dovolenka-ubytovanie

Asi 50 kilometrov južne od Hurghady sa na pobreží Červeného mora rozkladá malé turistické stredisko Safaga. Miesto je vyhlásené nádhernými plážami a bohatým podmorským životom. Na svoje si tu prídu predovšetkým turisti, ktorí uprednostňujú pokojný ráz dovolenky.

Safaga, rovnako ako ďalšie egyptské pobrežné letoviská, bola pôvodne len malou rybárskou dedinkou. Safaga je dnes súčasťou rozsiahlej oblasti pobrežia Hurghady, nebolo tu však vystavané toľko hotelov, preto tu panuje väčší pokoj. Napriek tomu sa počíta s tým, že v nasledujúcich rokoch miestne hotely naviažu na reťazec hotelov tiahnucich sa na juh od Hurghady cez oblasť Makadi.

Počasie a teplota mora – Safaga
Kliknite na obrázok pre zväčšenie

SAFAGA (EG) POČASIE

Sea water temperature

 

Aj keď je Safaga zatiaľ pomerne pokojným a nedotknutým miestom, každoročne si získava stále viac priaznivcov. K jej prednostiam patria výborné podmienky pre najrôznejšie vodné športy. Vďaka pravidelným vetrom je ideálnou destináciou pre windsurfing a kitesurfing a dokonca sa o nej hovorí ako o jednom z najbezpečnejších surferských miest.

Pri hoteli Shams Safaga sa na brehu širokej piesočnatej pláže nachádza známy windsurfingový Club Mistral. Na 200 metrov širokom a plytkom úseku mora si môžete nacvičovať štart z vody. Ak máte radi rýchlu jazdu, usporiadajte si súkromný pretek na úžasný ostrov Toubia, ktorý je v skutočnosti piesočným nánosom vzdialeným asi 2 km od brehu.

Radi sem prichádzajú aj milovníci potápania, na ktorých čakajú veľmi zachovalé koralové útesy s bohatým podmorským životom. Turistický ruch zatiaľ stav tunajších koralov žiadnym spôsobom nezmenil. S kompletnou potápačskú výbavou alebo len tak so šnorchlom je možné pozorovať pestrofarebné rybky pod morskou hladinou. V Safage môžete dokonca sledovať aj delfíny, murény, perutýny či dokonca aj menšie žraloky.

Ponuka pobytov – Egypt, Safaga

 


Tým, čo si chcú len užívať slniečka a ničnerobenie, ponúka Safaga dokonalé a čisté piesočné pláže. Tie sú tu veľmi rozmanité, preto pri výbere dovolenky v tejto lokalite dávajte pozor, aký vstup do mora je práve u vášho hotela. Na mnohých miestach je pozvoľný, čo je skvelé pre rodiny s malými deťmi. Idete napríklad aj 50 metrov do mora a stále máte vodu po kolená.

Inde sa však do mora dostanete len cez koraly po móle. Na priestranných plážach býva vždy dostatok slnečníkov a lehátok. Počasie je tu stabilné, obloha je prevažne slnečná a bez mrakov. Miestni ľudia hovoria, že tu prší približne dvakrát do roka.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Egypt 2019

 


V pokojnej Safage boli postavané príjemné hotely rôznych kategórií poskytujúce kvalitné služby na úrovni. Hotelové komplexy stoja nielen v mestečku, ale aj na pobreží napríklad 20 km od centra Safagy. Ak však hľadáte rušný život a nočnú zábavu, potom pre vás Safaga nebude to pravé. Keďže sú tunajšie hotely obklopené doslova púštnou krajinou, tak romantické prechádzky či výlety za zábavou nepripadajú príliš do úvahy.

Večer sa tak môžete prejsť akurát malou promenádou s obchodíkmi, reštauráciami a typickými kaviarňami. Inak si musíte vystačiť iba s animačnými programami vo svojom hoteli. Hotely to uvedomujú, a preto majú v zásobe množstvo športového vybavenia a možnosti zábavy. Vyskúšať a zahrať si môžete tenis, stolný tenis, squash, minigolf, biliard, beach voleybal, pétanque alebo sa zúčastniť aerobiku na pláži. Rozhodne sa tu nudiť nebudete.Booking.com