Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Sahl Hasheesh, Egypt – pobyty, zájazdy, dovolenka

Sahl-Hasheesh-Egypt--dovolenka-ubytovanie

Asi 20 kilometrov od najznámejšieho egyptského letoviska Hurghada sa nachádza turistické centrum Sahl Hasheesh, ktorého názov v preklade znamená „zelené údolie“. Ide o jednu z luxusných a veľmi exkluzívnych turistických destinácií, ktorá vznikla len nedávno a preto sa môže pochváliť množstvom moderných hotelov.

Sahl Hasheesh sa rozkladá okolo jedného z najkrajších zálivov Červeného mora. Celý rezort vznikol len na účely rozvoja turistického ruchu v oblasti a každá budova je mladšia, ako 10 rokov. Prvé hotely tu na základe originálneho a dôkladne prepracovaného plánu vyrástli v roku 2007. Do budúcnosti sa počíta s ďalšou rozsiahlou výstavbou, cieľom je urobiť zo Sahl Hasheesh najväčšie a najluxusnejšie turistické letovisko v celom Egypte.

Počasie a teplota mora – Sahl Hasheesh

Sea water temperature

 

Zatiaľ nie je medzi návštevníkmi príliš známe, preto sem neprúdia turisti v takej miere, ako do vyhlásených egyptských centier, ako je Hurghada, Taba či Sharm El Sheikh. Panuje tu kľud a pohoda. Sahl Hasheesh je tak vhodný tak pre rodiny s deťmi ako aj pre starších návštevníkov, ktorí si môžu užívať tunajšiu idylickú atmosféru. Je tiež ideálnym miestom pre romantickú dovolenku vo dvojici, plnú relaxácie i nevšedných zážitkov.

Komfortné hotelové reťazce ponúkajú vynikajúce služby. Návštevníkom sú v letovisku k dispozícii početné reštaurácie s ponukou tradičných i medzinárodných jedál, bary a kaviarne. V Sahl Hasheesh je postarané aj o zábavu, k dispozícii je dokonca aj komplex kín.

K dostaniu je tovar všetkého druhu, od tradičných suvenírov a drobných darčekov až po kvalitný a drahý egyptský tovar. Počas budovania letoviska bolo myslené aj na dostatok zelene a oddychových plôch. Po celodennom kúpaní a leňošení na pláži si tak návštevníci môžu oddýchnuť v niektorej z prekrásnych záhrad, v tieni paliem.

Ponuka pobytov – Egypt, Sahl Hasheesh

 


Pobrežie pri Sahl Hasheesh je lemované nádhernými bielymi piesočnými plážami, ktoré obmýva priezračné more azúrovej farby. Pod hladinou sa ukrýva úžasný koralový útes, ktorý je domovom pestrofarebných rýb a ďalších morských živočíchov najrôznejších veľkostí, tvarov a farieb. Nie je sa tak čomu diviť, že je táto oblasť vyhľadávaným rajom pre milovníkov potápania, šnorchlovania a vodných športov. Potápanie v Červenom mori je nezabudnuteľným zážitkom, preto neváhajte a zúčastnite sa niektorého z potápačských kurzov pod vedením skúsených inštruktorov.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Egypt 2019

 


K letovisku patrí malý prístav, kde môžete sledovať kotviace rybárske a výletné lode. Cez deň v prístave je rušno, okrem rybárov sa tu pohybujú tiež turisti chystajúce sa na niektorý z atraktívnych lodných výletov. Večer zhon utícha a vy môžete pozorovať loďky hojdávajúce sa na hladine pod zapadajúcim slnkom.

Zo Sahl Hasheesh sa môžete vydať na fakultatívny výlet napríklad do Hurghady alebo do púšte, kde navštívite beduínsku dedinku, prejdete sa na ťave alebo štvorkolke.Booking.com