Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Sardínia, Taliansko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Sardinia-Taliansko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Ostrov Sardínia leží v Stredozemnom mori, presnejšie v Tyrhénskom, juhozápadne od talianskej pevniny a južne od francúzskej Korziky, od ktorej je oddelený len úžinou Bocchi di Bonifacio. Po Sicílii je 2. najväčším talianskym ostrovom. Jeho čarovné a nezameniteľné pobrežie meria 1 849 km, je prevažne členité a tvoria ho tak skaly, ako aj aj množstvo krásnych piesočných i okruhliakových pláží.

Sardínske pláže sú veľmi rôznorodé – široké piesočnaté, malé zátoky, kamienkové pláže alebo skalnaté útesy, ale všetky sú krásne. Tunajšie pláže s krištáľovou vodou pripomínajú pláže Karibiku, tyrkysová voda láka aj potápačov. Na určitých miestach môžete vidieť aj voľne žijúcich plameniakov, prípadne ďalšie vzácne vtáctvo.

Počasie a teplota mora – Sardínia (Cagliari)

Sea water temperature
Krajanov a turistov tu stretnete pomerne málo, v odľahlejších miestach nájdete miesta takmer bez ľudí - vnútrozemie nie každému sa páči, pôsobí skôr opusteným, divokým a vyprahnutým dojmom.

Okrem hrejivého slnka, dlhých pláží a malebných zátok však Sardínia ponúka aj mnohé kultúrne zaujímavosti a pamiatky. Výrazne sa do histórie zapísala kultúra Nuraghov, ktorá na Sardínii pôsobila v rokoch 1800 - 238 pr.n.l. Na ostrove sa nachádza zhruba 7 tisíc viac či menej zachovaných megalitických stavieb (nuranghy).

Ponuka pobytov – Taliansko, Sardínia

 


Sardínia
je rôznorodá, nájdete tu prekrásne piesočné pláže a turistické strediská, ale aj divoko rozoklané útesy a opustené pláže, kde budete počas celého dňa sami. Sardínia je ostrovom prekrásnych pláží, či už je to Cala Luna, teda Mesačná zátoka, pláž tvaru polmesiaca vzdialená asi päť kilometrov od strediska Calla Gonnone, dostupná pešo po útesoch alebo loďou, alebo Riso, pláž na juhovýchodnom cípe ostrova pri mestečku Villasimius.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Taliansko 2019

 


V súčasnosti je Sardínia autonómnou oblasťou Talianska s hlavným mestom Cagliari. Priezračne čisté more, krásne pláže, krasové oblasti, horské masívy, kultúrne pamiatky i množstvo výrobkov tradičných remesiel - to všetko vytvára ideálne podmienky aj pre náročných turistov.

Prepravu na ostrov zabezpečujú lietadlá a trajekty. Na Sardínii odporúčame návštíviť nasledujúce miesta: Alghero, Arbatax, Cagliari, Cala Gonone, Nuoro, Oristanto, Sassari.Booking.com