Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Sicília, Taliansko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Sicilia-Taliansko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

S rozlohou 25 709 km2 je Sicília najväčším ostrovom Talianska. Už pred stáročiami bola nazývaná „ostrovom Slnka“, charakteristické je pre ňu subtropické podnebie s horúcimi letami a miernymi zimami. Jedinečná krása krajiny, pekné pláže a množstvo cenných antických pamiatok (zachovalé grécke chrámy, originálne stavby z normanského obdobia) – pre tieto hodnoty je Sicília turisticky veľmi vyhľadávanou oblasťou po celý rok.

Sicília je najväčším ostrovom v Stredomorí a zároveň najväčším a najjužnejším regiónom v Taliansku. Od talianskej pevniny je oddelená Messinskou úžinou, ktorá v najužšom mieste meria len 3 km. Od Afriky je Sicília vzdialená asi 140 km.

Počasie a teplota mora – Sicília (Palermo)

Sea water temperature

 

Ostrov má trojuholníkový tvar a obmývajú ho 3 more - zo severu Tyrhénske, z južnej strany Stredozemné a z východu Iónske. K Sicílii patrí tiež veľké množstvo ostrovov: na severe sú to ostrovy Eolie (Liparské), ostrov Ustica, na západe ostrovy Egadi a na juhu súostrovie Pelagie a Pantelleria. Ostrov Sicília je rozdelený na 9 provincií - Agrigento, Caltanisetta, Catania, Enna, Messina, Palermo, Ragusa, Siracusa a Trapani. Hlavným mestom ostrova je Palermo.

Symbolom Sicílie je Etna (3 343 m), najväčšia doteraz činná sopka v Európe. Na sever od Sicílie sú aj ďalšie ostrovčeky (nielen vulkanického pôvodu), najznámejšie sú Stromboli a Vulcano.

Ponuka pobytov – Taliansko, Sicília

 


Sicília
je vyhľadávaná turistami z viacerých dôvodov. Je tu nádherné čisté more a pekné pláže, množstvo historických pamiatok so zachovalými antickými chrámami a predovšetkým ideálna klíma, ktorá umožňuje kúpanie a slnenie od začiatku mája do konca októbra.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Taliansko 2019

 


Ostrov začali osídľovať Gréci a Púni, neskôr Kartáginci. Nezabudnuteľné pamiatky tu zanechali Byzantínci, Arabi a Hohenštaufovia. Súčasťou koloritu Sicílie sú pestré trhoviská, cudzokrajná kuchyňa a exotická vegetácia. Sicília je spojená s talianskou pevninou pravidelnou leteckou dopravou a tiež pravidelnými trajektmi z kalábrijského prístavu Villa San Giovanni v smere Messina.Booking.com