Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Skiathos, Grécko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Skiathos-Grecko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Ostrovček Skiathos rozkladajúci sa na ploche 50 km2 patrí do gréckeho súostrovia Sporady. Leží asi len 12 km od východného pobrežia gréckej pevniny, vo vodách Egejského mora. Vzhľadom k svojej polohe sa stal turisticky veľmi obľúbenou a hojne navštevovanou destináciou ako gréckymi, tak aj zahraničnými hosťami.

Hoci ostrov Skiathos je pomerne malý, disponuje množstvom možností na rekreáciu, odpočinku i spoločenskému vyžitiu. V roku 1964 bol totiž Skiathos Gréckou národnou organizáciou pre cestovný ruch vybraný ako miesto, kde dôjde k rozvoju turistickej infraštruktúry. Do roku 1984 tak na ostrove boli vybudované cesty, hotelové komplexy a dokonca aj letisko.

Počasie a teplota mora – Skiathos

Sea water temperature

 

Celý turistický ruch je dnes sústredený okolo južného pobrežia ostrova. Sú tu rozosiate pomerne rušné letoviská ponúkajúce dostatok ubytovacích, stravovacích i zábavných zariadení a tiež hlavné mesto Skiathos. Letoviska lemujú nádherné pláže, ktoré však počas letnej sezóny bývajú mnohokrát preplnené.

Pláže sú prevažne piesočnaté a majú pozvoľný vstup do priezračne čistého mora, z toho dôvodu sú hojne vyhľadávané rodinami s deťmi. Medzi najznámejšie turistické centrá patria Agia Paraskevi, Kukunaries a Megali Ammos.

Ponuka pobytov – Grécko, Skiathos

 


Sever ostrova Skiathos je dosť hornatý, a preto na neho nemieri toľko turistov. Ak sa tam však vydáte, nájdete úžasný pokoj, prázdne pláže a nedotknutú prírodu. Na mnohé pláže je však prístup umožnený len loďou po vode, úsilie však stojí za to. Najznámejšou plážou je Lalaria, ktorá sa doslova zarezáva do skalnatého pobrežia.

Vo vnútrozemí máte možnosť objavovať kláštory a kostoly, ktoré sú ukryté v borovicových lesoch. Aktívni jednotlivci môžu vystúpiť aj na najvyšší bod ostrova, ktorý dosahuje nadmorskú výšku 433 metrov. Ak sa im to podarí, budú odmenení krásnym výhľadom na neďaleký ostrov Skopelos a Skyros.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Grécko 2019

 


Skiathos
oplýva jedinečným prírodným bohatstvom v podobe zlatých piesočných pláží a modrých lagún. Tunajšie scenérie uchvátili dokonca aj tvorcov známeho muzikálu Mamma Mia, ktorí si ostrov vybrali ako kulisu pre filmové spracovanie tohto slávneho muzikálu. Na ostrove v súčasnosti žije asi 6 tisíc stálych obyvateľov, ktorí sa živia predovšetkým prácou v turistickom ruchu a tiež poľnohospodárstvom a rybolovom.Booking.com