Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Skopelos, Grécko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Skopelos-Grecko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Skopelos je s rozlohou 96 km2 druhým najväčším ostrovom menej známeho gréckeho súostrovia Sporady. Skopelos leží severovýchodne od ostrova Evia a susedí s ostrovčekmi Skiathos, Skyros a Alonissos a všetky sú obmývané vodami Egejského mora. Tento pokojný ostrov láka svojimi prírodnými krásami každoročne čoraz viac turistov.

Napriek tomu sa dá o ostrove Skopelos povedať, že nie je tak výrazne zasiahnutý turistickým ruchom, ako iné grécke destinácie. Aj tak je však dostatočne vybavený, má kvalitnú infraštruktúru a umožňuje príjemnú dovolenku v pohodlí mnohých pekných letovísk.

Počasie a teplota mora – Skopelos

Sea water temperature

 

Na dĺžku Skopelos meria 45 kilometrov, v najširšom mieste má 12 kilometrov. Severovýchodné pobrežie je dosť strmé, tvorené skalnatými útesmi, oproti nemu má juhovýchodnú časť ostrova už miernejší profil. Tento malebný ostrov zdobia majestátne skaliská, rozmanité zátoky s ľudoprázdnymi plážami a porasty borovicových lesov, ovocných stromov, vínnej révy, olivovníkov a mandľovníkov.

Vzduch je presýtený vôňou najrôznejšieho korenia, kvetov a plodov. Okrem úžasnej panenskej prírody tu nájdete aj vyľudnené pláže a mnoho príležitostí k odpočinku či zábave. Spokojní tu budú tak ľudia hľadajúci organizovanú zábavu, požičovne člnov, plážové taverny a možnosti vodných športov, ako aj návštevníci, ktorí si chcú nájsť tú svoju pláž ukrytú pred ostatnými. Najväčšou a údajne aj najkrajšou plážou Skopelosu je Milia ležiaca na severe ostrova.

Ponuka pobytov – Grécko, Skopelos

 


Letisko na ostrove nenájdete, preto je možné sa na neho dostať iba loďou, ktorá pravidelne pripláva do hlavného mesta Skopelos, kde žije asi 3 tisíc z celkom 10 tisíc obyvateľov ostrova. Stará časť mesta je mestskou pamiatkovou zónou a oboznámi návštevníkov s pôvodnou architektúrou typickou pre súostrovie Sporady.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Grécko 2019

 


Druhým najväčším mestom ostrova Skopelos je Glossa situované na západnom pobreží ostrova. Ubytovanie je možné aj v ďalších obľúbených turistických strediskách, ako napríklad Panormos či Agnondas. Vo vnútrozemí ostrova sú rozosiate kláštory, kaplnky a tradičné domčeky miestnych obyvateľov. Ak by ste sa chceli vypraviť do minulosti, navštívte zabudnutú dedinku Stafilos, pod ktorou v zálive kedysi stáli rímske kúpele.Booking.com