Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Slnečné Pobrežie, Bulharsko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Bulharsko_Slnecne-Pbrezie-Sunny-Beach_dovolenka_pobyt_ubytovanie

Slnečné Pobrežie je najväčšie bulharské letovisko, rozkladajúce sa na Čiernomorskej riviére, asi 40 km severne od Burgasu. Môže sa pochváliť širokými a takmer nekonečnými piesočnatými plážami, ktoré sú lemované zástavbou vysokých hotelov. Slnečné Pobrežie bolo už za socializmu najnavštevovanejším prímorským letoviskom československých turistov.

Letovisko Slnečné Pobrežie sa začalo budovať okolo roku 1965, ďalšie kolo výstavby potom nasledovalo niekedy v 90. rokoch 20. storočia. Obdobím vzniku aj charakterom zástavby pripomína toto stredisko Zlaté Piesky – ďalšie bulharské letovisko ležiace severne od Varny. Rovnako ako kedysi, aj dnes je medzi slovenskými turistami Slnečné Pobrežie veľmi obľúbené, pretože ponúka kvalitné služby, priaznivé ceny, more a slnečné dni. Využívať tu môžete viac ako 150 stravovacích a zábavných zariadení, široká je tiež ponuka najrôznejších športov.

Počasie a teplota mora – Slnečné Pobrežie (Sunny Beach)

Sea water temperature

 

Časť hotelovej zástavby bohužiaľ dodnes vyzerá ako za éry socializmu, mnohé hotely pripomínajú klasické paneláky na sídliskách. Sú tu však vybudované aj nové, moderné a luxusné hotely, apartmány a vily. Slnečné Pobrežie je aj napriek tomu jednou z najznámejších a najvyhľadávanejších hotelových a rekreačných lokalít v Bulharsku pri Čiernom mori.

Počas letnej sezóny sa zo Slnečného Pobrežia stáva rušné turistické mesto, ktoré má rozvinutú turistickú infraštruktúru. Ponúka všetko, čo návštevníci počas svojej dovolenky môžu potrebovať. Nájdete tu minimarkety, obchody so suvenírmi, lekárne, turistické informačné centrum, banku, poštu alebo napríklad aj polikliniku. Večer si môžete užívať v miestnych baroch, kaviarňach, nočných kluboch, diskotékach alebo si zájsť na nejakú lahôdku do vybranej reštaurácie.

PONUKA NAJLEPŠÍCH ZÁJAZDOV - SLNEČNÉ POBREŽIE, BULHARSKO, LETO 2019

 


Pláž lemujúca Slnečné Pobrežie je viac ako 7 km dlhá a je obmývaná čistým a teplým Čiernym morom. Rodičia iste veľmi ocenia pozvoľne zvažujúce morské dno pri pobreží. Pláž je udržiavaná a ponúka dostatočné zázemie v podobe kabínok na prezliekanie, spŕch a toaliet.

V ponuke sú aj služby potrebné k príjemne strávenému odpočinku, ako sú napríklad požičovne slnečníkov, lehátok, vodných bicyklov, alebo vodných lyží. Niektoré hotely tieto plážové služby zabezpečujú svojim klientom zadarmo. Pre deti bolo na pláži vybudované mnoho atrakcií, ako sú šmykľavky, hojdačky, bazény a veľa ďalšieho.

VYHĽADAŤ ZÁJAZD DO BULHARSKA ZA NAJLEPŠIE CENY – LETO 2019

 


Dovolenku na Slnečnom Pobreží si môžete spestriť najrôznejšími druhmi športov. Na mori sa ponúka surfing či jachting, môžete si požičať vodné lyže alebo skútre, venovať sa paraglidingu, alebo ísť na okružnú plavbu člnom. Na svoje si tu prídu aj tenisti, futbalisti alebo volejbalisti. Rodiny s deťmi môžu podniknúť výlet na koňoch, prechádzku kočom po meste, vydať sa na peší výlet do blízkeho Nesebaru alebo zúčastniť sa plavby loďou okolo pobrežia. Nechýba ani možnosť zahrať si minigolf, zviesť sa na malých elektrických kolobežkách, alebo v turistickom vláčiku.Booking.com