Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Sv. Konštantín a Helena, Bulharsko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Bulharsko_Sv-Konstantin_dovolenka_pobyt_ubytovanie

Najstaršie bulharské letovisko Sv. Konštantín bolo založené v roku 1908 len niekoľko kilometrov severne od bulharskej čiernomorskej metropoly, Varny. Mesto je známe aj ako klimatické a minerálne kúpele. Veľmi členité pobrežie na úseku dlhšom ako 5 kilometrov vytvára rad malých zálivov a skalnatých mysov, ktoré sú ideálne ako pre kúpanie, tak aj na potápanie.

Vysoké brehy, pokryté storočnými stromami, miesto ukrývajú pred vplyvmi pevniny. Tunajší vzduch vďaka týmto prírodným podmienkam obsahuje veľké množstvo voľných záporných iónov ozónu a do mora vyviera z okolitých skál celý rad minerálnych prameňov.

Počasie a teplota mora – Sv. Konštantín a HELENA

Sea water temperature

 

Sv. Konštantín je najstaršie bulharské prímorské stredisko, ktoré sa pôvodne volalo kúpele Družba. Pôvodná osada Svätý Konštantín dostala svoje meno podľa niekdajšieho kostolíku zasväteného patrónom obce, svätému Konštantínovi a Helene. Stredisko bolo budované ako malé prímorské kúpele, ktorým nechýbalo nič zo zariadení prímorských kúpeľov vrátane napr. kasína.

PONUKA NAJLEPŠÍCH ZÁJAZDOV - SV. KONŠTANTÍN a helena, BULHARSKO, LETO 2019

 


Príjemnú atmosféru letoviska Sv. Konštantín dopĺňa ponuka reštaurácií, barov, kaviarničiek a klubov, rovnako ako bohatá ponuka športového vyžitia od tenisu a squashu až po futbal a ponuku vodných športov. Nájdete tu piesočnaté pláže, športové ihriská, kurty, bazény a letné kino dotvárajúce kľudnú kúpeľnú atmosféru.

VYHĽADAŤ ZÁJAZD DO BULHARSKA ZA NAJLEPŠIE CENY – SEZÓNA 2019

 


O večernú zábavu v stredisku Sv. Konštantín sa postarajú večerné programy folklórneho charakteru v štýlových podnikoch. Do niekoľko kilometrov vzdialenej Varny s jej atrakciami ako je morské akvárium, delfinárium a krásny park pozdĺž nábrežia, je časté spojenie pravidelnou autobusovou linkou.Booking.com