Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Sveti Vlas, Bulharsko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Bulharsko_Sveti-Vlas_dovolenka_pobyt_ubytovanie

Malé mestečko Sveti Vlas (St. Vlas, Sv. Vlas) je vzdialené 5 km od známeho letoviska Slnečné Pobrežie a 45 km severne od Burgasu. Letovisko chráni pohorie Stará Planina pred severnými vetrami a má vďaka nemu čiastočne i horské podnebie.

Sveti Vlas poskytuje dobré klimatické podmienky na ozdravné pobyty pre všetkých, ktorí trpia dýchacími problémami. Pohodové prázdninové letovisko možno odporučiť dovolenkárom, ktorí vyhľadávajú skôr pokojnejšie miesta. Sveti Vlas leží nad širokým zálivom naproti Nesebaru. Pod starším mestečkom je hotelová zástavba a pláž, ktorá už skoro patrí k Slnečnému Pobrežiu.

Stredisko Sveti Vlas bolo založené pravdepodobne Thráckym kmeňom Larisi v 2. stor. pr. n. l. V tej dobe sa osídlenie údajne nazývalo Larisy. Premenované bolo na Sveti Vlas v 14. storočí podľa patróna chovateľov a obchodníkov.

Počasie a teplota mora – Sveti Vlas

Sea water temperature

 

Atmosféra a celkový vzhľad mestečka je príjemnejší než v prípade neďalekého Slnečného Pobrežia. V centre Svetého Vlasu nájdete poštu, bankomat, obľúbené obchodíky a mnoho výborných reštaurácií, kde návštevníkov prekvapia veľmi príjemné ceny.

Ponuka pobytov – Sveti Vlas, Bulharsko 2019

 


Piesočnaté aj okruhliakové pláže s pozvoľným vstupom do mora nie sú preplnené a sú dobre vybavené plážovými barmi a reštauráciami. Požičiavanie lehátok a slnečníkov je na miestnych plážach za poplatok. Pozdĺž pobrežia na východ vedie cesta do miest, ktorým sa hovorí Elenite, ale častejšie je vidieť názov Fort Beach, čiže pevnostná pláž. Nachádza sa tu starý zámok alebo pevnosť a veľa turistických viliek.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Bulharsko

 

 

Za zábavou sa možno dopraviť do 4 km vzdialeného letoviska Slnečné Pobrežie. Z Nesebaru premávajú do letoviska Sveti Vlas aj lode. Ak budete stráviť dovolenku v letovisku Sveti Vlas alebo Elenite, určite si organizujte výlet do Nesebaru a do Burgasu, prípadne na sever do Obzoru.

 Booking.com