Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Taba, Egypt – pobyty, zájazdy, dovolenka

Taba-Egypt--dovolenka-ubytovanie

Na severe Akabského zálivu sa v neobývanej oblasti severného Sinaja rozkladá moderné letovisko Taba, ktoré je ako stvorené pre nádhernú dovolenku. Vďaka svojej polohe umožňuje jedinečný výhľad na tri susedné krajiny – Saudskú Arábiu, Izrael a Jordánsko. Svoju popularitu si však Taba získala predovšetkým vďaka prekrásnym plážam a blízkosti koralových útesov.


Taba
je najsevernejším letoviskom na pobreží Červeného mora a vlastne v celom Egypte. Patrí k najluxusnejším strediskám v krajine a pritom sa tu nestretnete s preplnenými plážami a davmi turistov bojujúcich o miesto pod slnkom. Pre tých z vás, ktorí sa chcete vyhnúť masovej turistike, je Taba ako stvorená.

Počasie a teplota mora – Taba

Sea water temperature

 

Od vojny v roku 1967, kedy Izraelčania obsadili pásmo Gazy, bola Taba tiež v ich držbe. Izraelčania tu postavili prvý hotel s kapacitou 400 lôžok a práve vtedy sa začala do tej doby opustená a nehostinná oblasť premieňať na luxusné turistické stredisko. Taba zostávala v držbe Izraelčanov aj po roku 1982, kedy bol už celý Sinaj vrátený Egyptu.

Až v roku 1989 bola na základe nových medzinárodných dohovorov pripojená naspäť k Egyptskej demokratickej republike. Keďže je letovisko situované na prísne stráženej egyptsko-izraelskej hranici, nie je turistom v záujme ich bezpečnosti povolený voľný pohyb mimo turistického rezortu.

Ak sa teda na dovolenke radi bavíte na diskotékach a v baroch, alebo radi spoznávate okolie, zvoľte radšej inú destináciu. V Tabe si po zotmení budete musieť vystačiť len s hotelovou zábavou a miestnymi animátormi. Taba je pokojným miestom s absenciou akéhokoľvek väčšieho mestečka s obchodmi. Jej popularita spočíva predovšetkým v prekrásnych rozľahlých plážach s úchvatným pozadím púštnych hôr, destinácia je ako stvorená pre ničnerobenie na pláži. Inak je tu len letisko a oplotené hotelové komplexy.

Toto nepríjemné obmedzenie bolo tiež jedným z dôvodov, prečo bola zahájená výstavba nového letoviska s názvom Taba Heights vzdialeného asi 20 kilometrov južne od samotnej Taby. Taba Heights dnes ponúka štyri a päťhviezdičkové hotely známych svetových reťazcov ako Mariott, Sofitel, Hyatt Regency, Three Corners El Wekalla a International, ktoré poskytujú služby na vysokej úrovni.

Ponuka pobytov – Egypt, Taba

 


Nájdete tu tiež veľké 18 jamkové golfové ihrisko, veľa športových, kultúrnych a nákupných možností. Využiť môžete služby potápačského centra, centra vodných športov či systému s názvom "dine around". Ten vám umožňuje po predchádzajúcej dohode a nejakom tom príplatku povečerať v ktoromkoľvek hoteli v oblasti.

Vďaka svojej polohe predstavuje Taba aj Taba Heights, podobne ako Sharm el Sheikh, ideálne miesto, kde si môžete užívať potápanie a šnorchlovanie. Charakteristické je pre túto oblasť takmer nulové prúdenie, a preto sú ponory vhodné aj pre úplných začiatočníkov.

Tunajšie pobrežie sa pýši úžasne priezračnou vodou, zachovanými koralmi a pestrým podmorským životom. Zahliadnuť tu môžete morské koníky a rozedranci, ktorí sa v žiadnej inej časti Červeného mora nevyskytujú. Jednou z najvyhľadávanejších lokalít pre potápanie je asi 15 km vzdialená malá zátoka zvaná Fjord. Tam medzi koralmi vyviera do mora sladkovodný prameň, čím vzniká zmiešaná voda. Skvelé ponory si môžete vychutnať aj v lokalite Maxwell's, Ras Amira, Marsa El Muqabila a Saracen.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Egypt 2019

 


Taba
je tiež skvelým východiskovým miestom k výletom do susedného Izraela alebo Jordánska. Sú odtiaľ ponúkané výlety do izraelského mesta Jeruzalem, ktorého súčasťou je aj návšteva Mŕtveho mora, alebo do jordánskej Akaby. Mnoho turistov vyráža tiež do Jordánska na prehliadku starobylého skalného mesta Petra. Obľúbený je výlet do vnútrozemia Sinajského polostrova, počas ktorého navštívite kresťanský kláštor sv. Kataríny a Mojžišovu horu. Práve na jej vrchole údajne prorok Mojžiš získal od Boha platne s Desatorom prikázaní.

Ďalšou skvelou možnosťou je návšteva úchvatného ostrova Pharao's Island, ktorý je obklopený azúrovo modrou vodou. Ostrov bol v minulosti fenickým prístavom, neskôr ho dobyli križiaci a nakoniec sa dostal do rúk sultána Salaha El Dina, ktorý na ňom postavil pevnosť. Ostrov aj s pevnosťou zostali nedotknuté dodnes.Booking.com