Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Thassos, Grécko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Thassos-Thasos-Grecko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Thassos (Thasos) nachádza sa v Egejskom mori a je najsevernejšie položeným ostrovom Grécka. Keďže po celý rok oplýva bujnou vegetáciou, je často nazývaný „zeleným smaragdom“. Všadeprítomná flóra však nie je to jediné, čím ohromuje svojich návštevníkov. Ponúka aj rozprávkové pláže, priezračne čisté azúrové more, nádherné scenérie a rad historických pamiatok.

História ostrova je pomerne pestrá, vládli mu totiž najrôznejšie národy, ktoré sa neustále striedali. Strategická poloha ostrova z neho urobila rušnú obchodnú križovatku. Z Thassosu sa vyvážali nerastné suroviny ako zlato a mramor, alebo prírodné produkty, predovšetkým olivový olej. Niet sa tak čomu diviť, že o nadvládu nad týmto bohatým ostrovom bojovalo toľko nájazdníkov aj pirátov.

Počasie a teplota mora – Thassos

Sea water temperature

 

Thassos by snáď ani nebol gréckym ostrovom, keby nebol opradený najrôznejšími mytologickými príbehmi. Jedna legenda hovorí, že bol bájnym ostrovom sirén, ktoré lákali námorníkov svojím spevom do pasce a nechávali ich lode troskotat pri brehoch. Podľa jednej antickej báje bol ostrov pomenovaný po princa menom Thassos, ktorý tento ostrov pri hľadaní fénickej princeznej objavil. Pravdepodobnejšie je však teória, že názov ostrova pochádza od slova "dasos", čo v gréčtine znamená "les". Slovo sa nakoniec najrôznejšími zmenami v starogréčtine pretvorilo na dnešné Thassos.

Vďaka množstvu pamiatok, ktoré sa na ostrove nachádza, je možné pobyt na Thassosu odporučiť i priaznivcom histórie. Nemenej nadšení však budú tiež milovníci mora a kúpania, ktorých uchvátia tunajšie krásne piesočnaté, miestami štrkové pláže pozvoľne sa zvažujúce do teplého mora. Skalnaté pobrežie na niektorých miestach ostrova sľubuje tiež bohatý podmorský svet, ktorý poteší potápačov a šnorchlistov.

Ponuka pobytov – Grécko, Thassos

 


Ak nechcete veľa cestovať a zároveň toho chcete veľa spoznať, je pre vás Thassos ideálnym miestom pre dovolenku. Ostrov je totiž možné autom obísť dookola i skrz počas jediného dňa. Ostrov leží iba 8 kilometrov od gréckeho pobrežia a plavba trajektom z pevninskej Kavaly trvá pol hodiny.

Povrch ostrova je pomerne hornatý a pokrytý hustými lesmi. Najvyššia hora Ipsarion dosahuje výšku 1208 metrov nad morom. Pobrežie severnej časti je pomerne strmé s malými skrytými zálivmi. Na mnohých miestach sa môžete stretnúť s vinohradmi, Thassos je totiž producentom veľmi kvalitného vína. Miestni obyvatelia, ktorých na ostrove žije okolo 16 tisíc, sa tak dodnes venujú tradičnému poľnohospodárstvu, najmä teda pestovaniu vína a olív.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Grécko 2019

 


Hlavným mestom Thassosu a tiež jeho najrušnejším letoviskom je Limenas. Na ostrove však nájdete množstvo ďalších krásnych letovísk, ktoré poskytujú všetko, čo návštevník potrebuje na prežitie pohodovej dovolenky. K najobľúbenejším destináciám patria Pefkari, Skala Potamias, Skala Rachoni, Makryammos, Potos alebo Limenaria. Všetky tieto letoviská sú ideálnymi východiskovými miestami pre poznávanie krás ostrova. Pri návšteve vnútrozemia môžete objaviť napríklad krásne jazero alebo vodopád.Booking.com