Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Toskánsko, Taliansko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Toskansko-Taliansko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Očarujúce Toskánsko s úrodnými údoliami, bohatou vegetáciou a príjemnou klímou sa rozkladá v strednom Taliansku pri pobreží Tyrhénskeho mora. Toskánsko (Toscana) na severe susedí s provinciou Emilie-Romagna a Ligúriou, na východe s Umbriou a Marche a na juhu s Laziom.

Asi nie je iné miesto na svete, ktoré by v rovnakej chvíli preukázalo tak vysokú úroveň civilizácie, histórie, umenia, kultúry, architektúry a krajiny, ako Toskánsko. Rozmanitosť toskánskej krajiny je tak široká, že siaha od vysokých a ostrých vrcholov apuánských Álp, ktoré dávajú biely sochársky mramor, cez vľúdne svahy Chianti – rodisko slávneho vína, až po pobrežnej pláže, more a ostrovy.

Počasie a teplota mora – Toskánsko (Livorno)

Sea water temperature

 

Toskánsko je kraj preslávený umením, históriou a pôsobivou scenériou. Mestá často obklopujú etruské hradby a vo veľkej miere rozšírená vegetácia cyprusov. Krásne paláce svedčia o bohatstve tohto kraja a stredoveké radnice poukazujú na odvekú tradíciu demokracie a samosprávy.

Za renesancie sa umeleckou špičkou stala Florencia, ktorá dodnes láka tisíce turistov svojou galériou Uffizzi s najväčšou kolekciou talianskeho renesančného umenia, pôvabným mostom Ponte Vecchio s obchodíkmi zlatníkov, dómom s baptistériom, gotickým kostolom Santa Croce a ďalšími pamiatkami.

Ponuka pobytov – Taliansko, Toskánsko

 

Určite nevynechajte ani prehliadku mesta Lucca a jeho historického centra, ohraničeného starovekými hradbami. Pisa dokázala v stredoveku využiť cesty do zámoria k obohateniu ako mestskej pokladnice, tak aj vzdelanosti a kultúry. Dôkazom toho sú stavby v centre mesta, z ktorých najznámejšia je určite Šikmá veža na Campo dei Miracoli (Námestie Zázrakov).

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Taliansko 2019

 


Arezzo
patrí k najbohatším toskánskym mestám, ktoré prosperuje výrobou šperkov. Medzi jedinečné pamiatky tohto mesta patria fresky v kostole S. Francesco. Námestie Piazza del Campo, ktoré sa nachádza v meste Siena a má tvar lastúry, sa radí k najväčším renesančným námestiam v Európe.

Toskánsko očakáva návštevníkov s obrovským umeleckým a architektonickým bohatstvom Florencie, Sieny, Pisy, kultúrou, rozmanitou krajinou, rozkošnými mestečkami, priezračným morom, termálnymi kúpeľmi, miernym podnebím, so svojou preslávenou kuchyňou a ušľachtilými vínami.Booking.com