Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Trogir, Stredná Dalmácia, Chorvátsko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Trogir-Chorvatsko-Stredna-Dalmacia_dovolenka_pobyt_ubytovanie

Trogir, situovaný na ostrovčeku blízko pevniny, patrí ku klenotom dalmátskeho pobrežia. Starobylé mesto a prístav Trogir leží 27 km západne od Splitu, pri magistrále. Prevažná časť starého mesta sa rozkladá na ostrove obohnanom hradbami s dvoma bránami. Jeden most spája mesto s pevninou a druhý s ostrovom Čiovo. Mesto Trogir je zaradené do katalógu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Turistický ruch má pre mesto veľký význam – malé námestia lemujú reštaurácie, pizzerie a predajne zmrzliny. Nové časti mesta sa rozrástli jednak na pevnine oboma smermi, jednak na ostrove Čiovo.

Počasie a teplota mora – Trogir

Sea water temperature

 

Starobylé mesto a prístav Trogir založili v 3. stor. pr. Kr. Gréci. Staré jadro je čiastočne obklopené zvyškami opevnenia z 13. až 16. stor. Jedná sa o múr a pevnosť Kamerlengo, obrannú vežu sv. Marka, Morskú bránu a Pevninskú bránu.

Hlavnou pamiatkou mesta Trogir je trojlodná románska katedrála sv. Vavrinca z 13. stor. V meste je mnoho pamiatok v renesančnom štýle, napr. mestská lodžia, súdny dvor, mestská hodinová veža alebo radnica. Najstarší trogirský kostol je románsky kostol sv. Barbory zachovaný v pôvodnej podobe. Ďalší románsky kostol bol zasvätený sv. Jánovi Krstiteľovi v 13. stor. V Trogiru je tiež kláštor benediktínok so vzácnym antickým reliéfom.

Ponuka pobytov – Chorvátsko, Trogir

 


V meste je lodenica a funguje tu jachtársky klub Mosor a jachtárska škola. Možnosti športovanie v letovisku Trogir: jachting, windsurfing, potápanie pri vonkajších brehoch ostrova Čiovo, tenis, kolky, stolný tenis a iné.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Chorvátsko 2019

 


Pláže v letovisku Trogir a jeho bližšom okolí sú väčšinou kamienkové, ale sú tu aj piesočné a skalnaté pláže. Niektoré z nich majú vybetónované vstupy do mora, aby boli pohodlnejšie. Jednou z najpopulárnejších trogirských pláží je Pantani. Je obklopená borovicovým lesom, ktorý poskytuje ochranu pred silným slnečným svitom.

Obľúbená je tiež pláž na blízkom ostrovčeku Čiovo (Okruh). V lete na tejto pláži sú otvorené bary dlho do noci. Vhodné miesta na kúpanie sa nachádzajú aj na ďalších miestach na ostrove, prípadne v susedstve, na pobreží za Trogirom smerom k Segete Donji a tiež v areáli Medena. Na plážach je všade dostatok bujnej vegetácie.Booking.com