Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Tučepi, Makarská riviéra, Chorvátsko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Tucepi-Chorvatsko-Makarska-Riviera_dovolenka_pobyt_ubytovanie

Tučepi je turistickým strediskom v Strednej Dalmácii, ktoré leží na atraktívnej Makarskej riviére. Veľmi obľúbené letovisko je situované asi 5 km na juh od letoviska Makarska, ktoré tomuto miestu poskytuje živé spoločenské zázemie.

Letovisko Tučepi sa rozprestiera pozdĺž dlhej a širokej okruhliakovej pláže s priezračnou vodou, lemované prekrásnou promenádou. Výhodou tohto letoviska je nádherná príroda, pokojná a pohodová atmosféra. Tučepi sú známe najdlhšou plážou na Makarskej riviére (viac ako 3 km), pri ktorej sa nachádza príjemný chodník v aleji borovíc.

Počasie a teplota mora – Tučepi

Sea water temperature

 

Toto rozvinuté turistické stredisko vyrástlo z pôvodnej starobylej osady. Miesto, kde teraz stojí Tučepi, bolo osídlené už v časoch antických. Jeho hospodárskym základom bolo donedávna poľnohospodárstvo. Vďaka krásnemu pobrežiu a kvalitnej ponuke ubytovania sa Tučepi stali obľúbeným letoviskom.

Pre milovníkov aktívnej dovolenky sú tu pripravené športové potreby na vodné športy, ktoré je možné si požičať. Pohorie Biokovo je správnou výzvou pre speleológov, alpinistov a pre všetkých, ktorí majú radi pešiu turistiku a pobyt v prírode.

Ponuka pobytov – Chorvátsko, Tučepi

 


Tunajšie večery si môžete spestriť návštevou festivalu Tučepské letné večery, ktorý tu každoročne trvá až do 30. augusta. Pre mladšie ročníky sú tu diskotéky a bary. Pre športovo ladených návštevníkov sú v Tučepi požičovne vodných lyží, surfov, vodných skútrov alebo malých jachiet.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Chorvátsko 2019

 


Makarská riviéra
je najkrajšia a najvyhľadávanejšia časť Dalmácie, je to pobrežná oblasť pod pohorím Biokovo, ktorého najvyššie vrcholky dosahujú výšky 1700 m. Z mnohých miest sa cez úžinu otvára pohľad na ostrovy Brač, Hvar a hory Korčuly v pozadí, ako aj na masív polostrova Pelješac.

Makarská riviéra ponúka aj najrôznejšie možnosti športov, ako je potápanie, cyklistika, pešia turistika, rybolov, horolezectvo, paragliding, vodný skúter, vodné lyže, windsurfing, atď.Booking.com