Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Umag, Istria, Chorvátsko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Umag-Chorvatsko-Istria_dovolenka_pobyt_ubytovanie

Umag je mesto na severozápadnom pobreží Istrie. Mesto sa rozprestiera na úzkom polostrove obmývaná vodami neveľkej zátoky. Mesto Umag vyrástlo v prírodnom prístavisku, na križovatke dôležitých dopravných smerov.

Z Umagu sa stalo známe turistické a športové letovisko. Umag je šťastnou voľbou pre milovníkov aktívnej dovolenky, ktorí majú záujem o rozmanitú turistickú ponuku a prichádzajú za dlhoročnými tradíciami tunajšieho pohostinnosti. V Umagu sa nachádzajú najväčšie vínne pivnice na Istrii.

Počasie a teplota mora – Umag

Sea water temperature

 

Neveľké staré jadro leží na polostrove medzi dvoma plytkými zálivmi, severný je upravený na prístav, na ktorého konci je jachtárska marína. V meste môžete obdivovať mnoho kamenných domov z 15. a 16. storočia, z ktorých niekoľko zdobia gotické okná.

Dnes je Umag rušné prímorské letovisko s množstvom hotelov. Renomé získal dobre vybavenými športovými centrami, organizujú sa tu aj významné tenisové turnaje. Najväčšia športová akcia je medzinárodný tenisový turnaj ATP Croatia Open za účasti popredných svetových hráčov. Turnaj sa každoročne koná koncom júla.

Ponuka pobytov – Chorvátsko, Umag

 


Celá turistická aglomerácia Umagu sa skladá z niekoľkých letovísk, medzi ktorými vyniká Stella Maris, veľmi kvalitné a známe tenisové stredisko. Zaručene nie zbytočne býva táto lokalita nazývaná aj strediskom bieleho športu. Ďalšími centrami sú Punta, Katoro alebo Kanegra. Celá oblasť je tiež známa vďaka liečby morskou vodou - talasoterapiu.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Chorvátsko 2019

 


Je tu tiež veľa príležitostí na vodné športy: jachtingu, windsurfingu, potápanie, podmorského rybolovu a vodného lyžovania. Záliv v severnej časti Umagu je domovským prístavom najväčšej flotily ACY - Jadranského jachtového klubu.

Umag má väčšinou typické istrijské pláže, doplnené v niektorých strediskách betónovými plošinami alebo navezenými okruhliakmi. Niekde sú umelo vytvorené zátoky s peknými plážami s navozenými okruhliakmi a pieskom (Punta Stella Maris). Dno mora je miestami piesočnaté, mierne sa zvažujúce do mora. Pobrežie je veľmi členité. Les siaha miestami až k plážam. Pri väčšine hotelov sú bazény, pri niektorých aj pre deti.Booking.com