Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Valencia, Španielsko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Valencia-Spanielsko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Valencia je jednou z provincií Valencijského spoločenstva. Pomenovaná je podľa hlavného mesta celého spoločenstva. Na každom kroku nás tu sprevádzajú známky histórie, nechýbajú ale ani nádherné pláže a príjemné azúrové more. Klíma v provincii je príjemná. Najteplejšie mesiace sú júl a august, kedy môžu teploty vystúpiť až nad 30 °C.

Cieľom dovolenky by sa táto lokalita mala stať pre všetkých, ktorí majú radi prechádzky historickými miestami, nákup na rušných trhoviskách či odpočinok na pláži a v príjemných kaviarničkách. Nabrať sily môžeme posedením pri dobrého jedla. Ak si chceme dať niečo typicky španielske, mali by sme si objednať paellu – jedlo je podobné, ako rizoto, najčastejšie so zeleninou či morskými plodmi. Hlavné mesto oblasti Valencia nespí ani v noci a tak si aj tí, ktorí majú radi párty po západe slnka, prídu na svoje.

Počasie a teplota mora – Valencia

Sea water temperature

 

Provincia Valencia má každému čo ponúknuť. Môžeme relaxovať na slnečných plážach, spoznávať históriu či stúpať k vrcholom hôr, prechádzať sa riečnymi údoliami alebo sa obdivovať v krásne zafarbených pomarančovníkových údoliach.

Hlavným mestom oblasti je Valencia, ktorá je zároveň tretím najväčším mestom Španielska a administratívnym centrom Valencijského spoločenstva. V meste a jeho okolí nájdeme niekoľko veľmi pekných pláží. Veľmi obľúbené sú mestské pláže Playa de Malvarrosa a Playa e Levante o de la Arend.

Promenády lemujúce pláže sú ako stvorené k romantickým prechádzkam (nielen) pri západe slnka. Neďaleko Valencie sa rozkladá pláž nazvaná El Saler s veľmi slušnou ponukou služieb. Nudisti uvítajú pláže s názvom Devesa a Playa Pinedo, kde je časť vyhradená pre milovníkov "kúpania naostro".

Ponuka pobytov – Španielsko, Valencia

 


Valencia
oplýva tiež výrazným historickým dedičstvom. Do mesta sa vstupuje bránou "Torres de Serranos", ktorá pochádza zo 14. storočia. Dôkazom rímskeho osídlenia je množstvo zrúcanín z antického obdobia. Medzi svetové dedičstvo UNESCO patrí bývalý obchod s hodvábom Llotja de la Seda.

Nezabudnuteľnú atmosféru má prechádzka starobylými uličkami v centre mesta. Jedinečným zážitkom je tiež návšteva trhovísk, kde si môžeme zakúpiť najrôznejšie ovocie, koreniny, syry či mäsové výrobky. Mesto Valencia sa tiež pýši niekoľkými veľmi krásnymi katedrálami.

A čo takto pozrieť sa na mesto a jeho okolie z výšky? Nie je to problém, vo Valencii stojí tiež niekoľko vyhliadkových miest, napríklad 51 metrov vysoká gotická veža "Micalet". Tým, ktorí vyjdú 207 schodov sa naskytne úchvatný pohľad na celý šíry kraj.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Španielsko 2019

 


Kto má radšej modernú architektúru, vyberie sa do "Mesta umenia a vied". Autorom stavby je svetoznámy architekt Santiago Calatrava. Navštíviť tu môžeme planetárium (L'Hemisferic), ktoré svojim tvarom pripomína obriu lastúru, Vedecké múzeum princa Filipa (El Museu de les Ciències Príncipe Felipe), ktorého jedna strana zložená zo 4000 skiel pripomína zmrznutý vodopád, zimnú záhradu Umbraculo, Oceánografické múzeum či Palác umenia.

Rozhodne by ste si nemali nechať ujsť počas dovolenky vo Valencii niektorý z miestnych festivalov či karnevalov. Tým najznámejším je jednoznačne "Las Fallas". Tento festival jari sa oslavuje vždy v marci. Hlavnými "hrdinami" festivalu sú až niekoľko metrov vysoké papierové sochy "fallas", ktoré sa pália. Počas piatich dní sú ulice mesta plné stánkov s výbornými jedlami, všade znie hudba a víri tanec.Booking.com