Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Varna, Bulharsko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Bulharsko_Varna_dovolenka_pobyt_ubytovanie

Varna – „morské hlavné mesto“ – je tretie najväčšie mesto Bulharska (po Sofii a Plovdive). V posledných rokoch sa úroveň tohto mesta natoľko zvýšila, že môže smelo konkurovať aj svojim západným rivalom. Prímorská riviéra pôsobí sviežo a v množstve pamiatok mesto Varna konkuruje Sofii i Plovdivu.

Varna je dnes vyhľadávaným pobrežnom letoviskom. Predstavuje významný dopravný uzol spájajúci mesto so svetom ako aj s ostatnými turistickými strediskami na pobreží. Varna nadobudla na dôležitosti až v roku 586 pred n.l., keď tu založili grécky mestský štát Odyssos. Bol tu najdôležitejší prístav v oblasti. V roku 1391 dobyli Varnu Turci a pod ich vládou zostala až do druhej polovice 19. storočia. Pre Turkov bola Varna hlavne kľúčom k bezpečnosti západnej oblasti Čierneho mora a vojenská úloha mesta je pripomínaná dodnes činnou Námornou Akadémiou.

Z dôb nadvlády Turkov sa Varna naplnila mnohými pamiatkami. Medzi navýznamnejšie stavby mesta patrí katedrála Nanebovzatia z 19. storočia na námestí Metropolita Simeona, ktorá je v tesnej blízkosti známej Starej veže s hodinami, situovaná do prekrásnych záhrad.

Počasie a teplota mora – Varna

Sea water temperature

 

Mesto je veľmi obľúbené predovšetkým u mladých turistov, ktorí majú radi pestrý nočný život. A toho si tu užijete naozaj do sýtosti. V hlavnej sezóne - tzv. Varnské leto (jún až august) je tu množstvo skvelých koncertov, operných a baletných predstavení, festivaly a dokonca aj večerné párty na pláži.

Ponuka pobytov – Bulhasko, Varna

 

V centre môžete obdivovať životom pulzujúce bulváry, ktoré sa rozbiehajú z námestia Nezavisimost. Na jednej z týchto ulíc, ktorá sa volá Maria Luiza, nájdete najvýznamnejšie múzeum mesta, a to Archeologické múzeum. Môžete tu obdivovať vykopávky z doby bronzovej, šperky z doby helénskej (z obdobia, keď sa mesto ešte volalo Odyssos a žili tu Gréci), rímske pohrebné sochy alebo zbierku stredovekých zbraní.

V Námornom múzeu nájdete jedinečnú zbierku námorných pamiatok vrátane uniforiem alebo modelov lodí. Súčasťou múzea je aj akvárium a delfinárium, ktoré predstavujú veľké množstvo vodných živočíchov žijúcich vo vodách Čierneho mora.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Bulharsko 2019

 


Najbližším lákadlom sú kúpele Svätý Konštantín. Kúpele ponúkajú liečivý sírny prameň s teplotou vody 45 °C, voda vyteká do bazénu. Asi tak 20 kilometrov západným smerom od Varny sa stretnete s Kamenným lesom, ktorý sa skladá z kamenných stĺpov, ktoré sa tu začali vytvárať pred päťdesiatimi miliónmi rokmi.

Pre výlety na blízke letoviská, ako sú napríklad Zlaté Piesky, je výhodné využiť lacnú integrovanú dopravu. Ďalší zaujímavý výlet sa dá podniknúť do skalného kláštora Aladža. Kláštor je veľmi blízko letoviska Svätý Konštantín a hlavne Zlaté Piesky.Booking.com