Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Zlaté Piesky, Bulharsko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Bulharsko_Zlate-Piesky_dovolenka_pobyt_ubytovanie

Jedno z najznámejších bulharských prímorských letovísk sa nachádza 22 kilometrov, teda asi tridsať minút jazdy od Varny. Veľkou prednosťou strediska Zlaté Piesky (Golden Sands) je jeho citlivé zasadenie do dobre udržiavanej parkovej úpravy. Takisto hotely na Zlatých Pieskoch, vybavené vo všeobecnosti bazénmi, prešli rozsiahlou rekonštrukciou. Výhodou strediska je aj blízkosť medzinárodného letiska Varna.

Zlaté Piesky sú dnes jedným z najmodernejších letovísk, ktoré svojim návštevníkom poskytuje absolútne všetko na strávenie príjemnej dovolenky a to za ceny, ktoré sú o poznanie nižšie ako ceny v obdobných módnych letoviskách v západnej Európe. Výhodou je aj neďaleká Varna, moderné veľkomesto s mnohými možnosťami atraktívnych nákupov, ktoré sú cenovo ešte výhodnejšie ako inde.

Počasie a teplota mora – Zlaté Piesky

Sea water temperature

Miestni obyvatelia sú právom hrdí na komplex verejne prístupných bazénov so sladkou vodou, postavených priamo pri prekrásnej pláže. Zlaté Piesky získali svoje meno právom, pretože sa v tejto oblasti nachádza okolo štyroch kilometrov krásnych zlatožltých pláží, ktoré sa pozvoľna zvažujú do mora, takže je táto oblasť vhodná aj pre rodiny s deťmi.

Ponuka pobytov – Bulharsko, letovisko Zlaté Piesky

 

Zlaté Piesky majú bielu zlatú pláž a čisté more. Nachádzajú sa tu tiež známe minerálne pramene, z ktorých niekoľko sa používa na liečebné a preventívne účely.

Podľa povesti piráti kedysi na brehu Čierneho mora zahrabali svoje kradnuté poklady, ale zem sa rozhodla zlodejov potrestať a zlaté mince rozložila na zlatý piesok. A stalo sa tak práve tu, v letovisku Zlaté Piesky.

Vyhľadať najlepšie zájazdy - Bulharsko 2019

 

Obľúbenosť Zlatých Pieskov znásobuje nedávno dobudovaný aquapark - Aquapolis - rozloha 42 tisíc m2, postavený v maurskom a stredomorskom štýle s kapacitou viac ako 3 tisíc osôb. Z aquaparku je nádherný výhľad na more a na celé letovisko. Pobrežná oblasť je zvýšená a zalesnená.Booking.com